Mix & Match - Barbara Visser
Barbara Visser toont in Kunstmuseum Den Haag van 24 januari t/m 5 juli 2026 ‘Mix & Match: Superposition’, over Elsa van Freytag-Loringhoven.
Lees meer
Kunstmuseum Den Haag heeft een schatkamer van meer dan 160.000 kunstwerken. Hier werken we aan de online ontsluiting van de hoogtepunten uit deze collectie.
Met Schoonheid uit de wereld van de Islam presenteert Kunstmuseum Den Haag de tweede editie van Mix & Match, de tentoonstellingsreeks waarin hedendaagse makers met een persoonlijke blik reflecteren op de museumcollectie. In deze intieme presentatie verkent kinderboekenschrijver en leerkracht Kamalia Talhaoui het begrip schoonheid vanuit haar eigen levensverhaal.
In de tentoonstelling komen de persoonlijke zoektocht naar schoonheid van Kamalia Talhaoui en de rijke collectie islamitische toegepaste kunst van het Kunstmuseum Den Haag samen. Als tweede generatie Marokkaans-Nederlandse groeide zij op tussen uiteenlopende werelden met verschillende verwachtingen. Ook later, als jonge moeder, bleek de ruimte om zich op eigen wijze te ontwikkelen niet vanzelfsprekend, maar steeds bleef zij zoeken naar manieren om trouw te blijven aan haar eigen stem.
Die zoektocht bracht haar bij haar innerlijke wereld, waar schrijven, de natuur en de islam blijvende ankers vormen. In het museum verbindt zij deze persoonlijke bakens met objecten als kalligrafie, planten- en vogeldecoraties, motieven van maan en sterren en een moskeelamp waarin licht en woord elkaar versterken. Zo wordt schoonheid geen vast ideaal, maar een ervaring die meebeweegt met het proces van worden wie je bent.
Mix & Match - Kamalia Talhaoui is te zien van 7 maart 2026 t/m 25 oktober 2026.