Kunstmuseum Den Haag heeft een schatkamer van meer dan 160.000 kunstwerken. Hier werken we aan de online ontsluiting van de hoogtepunten uit deze collectie.
Voor kinderen is fantaseren net zo vanzelfsprekend als ademen. Deze museumles speelt daarop in en maakt kinderen bewust van de rol die dromen en fantasie spelen bij het ontstaan van kunst.
In het museum ontdekken leerlingen hoe kunstenaar Constant een droomwereld bedacht waarin mensen konden spelen en plezier maken. Als jonge kunstenaars gaan de leerlingen zelf aan de slag: ze construeren speeltuinen in de wolken en maken tekeningen van nog nooit vertoonde uitvindingen. Door kijken naar kunst te verbinden aan fantasieprikkelende werkvormen ontdekken de leerlingen de grenzeloze kracht van hun eigen verbeelding.
Voor: groep 4,5
Locatie: Kunstmuseum Den Haag
Duur: 75 minuten
Prijs: € 5 per leerling
In de klas: Ga voor de voorbereidende digilessen naar In de klas
Lesdoelen: De leerlingen maken kennis met zeer diverse kunstwerken, waarbij het thema fantasie centraal staat | De leerlingen filosoferen over dromen en fantasie | De leerlingen maken in groepjes tekeningen en werken met ruimtelijk materiaal
Sluit aan bij de kerndoelen: Kunstzinnige oriëntatie, Nederlands, Oriëntatie op jezelf en de wereld.