groep 1,2,3

Titus en Lin maken een vaas

Met Titus en Lin op zoek naar dieren, klei en fantasie

Wanneer één van de mooiste vazen van het Kunstmuseum breekt, komen de muizen Titus en Lin in actie. Zij nemen de kinderen mee door het museum om een nieuwe vaas te maken. Het verhaal uit het kinderkunstboek vormt de rode draad van de les.

Titus en Lin laten zien hoe je een vaas maakt. De muizen trappelen met hun pootjes op bolletjes klei om die zacht te maken. De kinderen doen mee: ze kneden en rollen en voelen hoe de klei van vorm verandert. Vervolgens speuren zij tussen de echte vazen naar dieren die erop geschilderd zijn. Welke dieren ontdekken ze? Een feest voor de fantasie.

Met alles wat de leerlingen ontdekt hebben, construeren zij samen een nieuwe vaas voor het museum.

  • Voor: groep 1,2,3
  • Locatie: Kunstmuseum Den Haag
  • Lesperiode: vanaf 25 januari 2027
  • Duur: 75 minuten
  • Prijs: € 6,- per leerling
  • Lesdoelen:
  1. De leerlingen ontdekken Delfts blauw aardewerk in het museum aan de hand van het verhaal van Titus en Lin.
  2. De leerlingen helpen Titus en Lin door klei zacht te maken en uit te proberen welke vormen je met je handen kunt maken.
  3. De leerlingen verbeelden wat zij op de vazen hebben gezien door te tekenen en samen een nieuwe vaas te bouwen met constructiemateriaal.