Kunstmuseum Den Haag heeft een schatkamer van meer dan 160.000 kunstwerken. Hier werken we aan de online ontsluiting van de hoogtepunten uit deze collectie.
Hoe zit een patroon precies in elkaar, en hoe wordt het gemaakt? Tijdens deze les gaan de leerlingen op zoek naar de meest uiteenlopende patronen: van zwierige decoraties uit de zeventiende eeuw, tot moderne geometrische muurschilderingen.
Om goed te begrijpen hoe spiegeling en herhaling werkt, gaan leerlingen in de tentoonstelling aan de slag met verrassende materialen. In het museumatelier veranderen zij tot slot hun eigen ontwerp in een uitgeprint patroon.
Voor: Groep 6, 7, 8
Tentoonstellingsgebied: Stijlkamers, Mondriaan & De Stijl
Locatie: Kunstmuseum Den Haag
Duur: 75 minuten
Prijs: € 4,- per leerling
In de klas: bekijk onderaan deze pagina de digitale les voor in de klas
Lesdoelen: De leerlingen onderzoeken de eigenschappen van herhalende en gespiegelde vormen en patronen | De leerlingen benoemen de stijlkenmerken van historische en hedendaagse objecten | De leerlingen ontwerpen een sjabloon en drukken hiermee een herhalend patroon af
Sluit aan bij de kerndoelen: Kunstzinnige oriëntatie | Nederlands | Rekenen/wiskunde | Oriëntatie op jezelf en de wereld.