groep 3,4,5

In het spoor van Mondriaan

 

Leerlingen ontdekken de beste schilderijen van Piet Mondriaan: zij volgen in de les hoe de vroege landschappen veranderen naar abstracte kunstwerken. Alsof Mondriaan de toekomst verbeeldde.

Kunnen de leerlingen zich een wereld voorstellen met dingen die zo nieuw zijn dat niemand ze nog kent? Tijdens speelse activiteiten ontdekken de leerlingen net als de kunstenaars en architecten van De Stijl, een nieuwe moderne wereld waarin rood, geel en blauw de hoofdrol spelen.

Tip: Bestel het kinderkunstboek Keepvogel en Kijkvogel van Wouter van Reek in onze webshop.

        
        

Voor: groep 3, 4, 5

Tentoonstelling: Mondriaan & De Stijl

Locatie: Kunstmuseum Den Haag

Duur: 75 minuten

Prijs: € 5,- per leerling

In de klas: open de digitale les voor in de klas onderaan deze pagina

Lesdoelen: De leerlingen praten over het thema tijd en verandering | De leerlingen volgen de ontwikkeling in het werk van Piet Mondriaan van figuratie naar abstractie en kunnen een aantal kenmerken benoemen | De leerlingen werken in groepjes aan speelse compositie- en collageopdrachten en gaan individueel aan de slag in het museumatelier 

Kerndoelen: Kunstzinnige oriëntatie | Nederlands | Oriëntatie op jezelf en de wereld